Regularne czyszczenie etui na telefon to definitywna podstawa, o której powinien pamiętać każdy użytkownik smartfona. Zaniedbany case szybko traci swój estetyczny design i staje się mniej elastyczny. Zabrudzenia przyspieszają także proces eksploatacji, więc na brudnym etui szybciej pojawiają się przebarwienia, zarysowania itp. Chcesz tego uniknąć? Zadbaj o czystość swojego case.

Nie zapominaj o tym, że czyszczenie etui do telefonu uzależnione jest w dużej mierze od tego, z czego zostało ono wyprodukowane. Poniżej przedstawiamy informacje, które powinny pomóc Ci w czyszczeniu case z tworzywa sztucznego, drewna i skóry.

Jak czyścić case z tworzywa sztucznego?

Etui silikonowe jest bez wątpienia najmniej problematyczne, gdy chodzi o kwestie czyszczenia. Wystarczy przy pomocy wilgotnej szmatki przetrzeć powierzchnię i zazwyczaj jest to wystarczające, by przywrócić zadowalający stan case. Pamiętaj jednak o regularności, by na bieżąco pozbywać się potu, zabrudzeń lub innych substancji, które pojawiają się na etui do telefonu ze względu na standardowy proces eksploatacji.

Jak czyścić etui z drewna?

W tym wypadku mamy do czynienia z trochę trudniejszym zadaniem, do którego warto podejść w sposób rozsądny. Drewno nie przepada za obecnością wilgoci, co może mieć realne przełożenie na sam proces czyszczenia. Nie powinniśmy zatem używać bezpośrednio na etui drewniane dużej ilości wody lub pozostawiać wilgotnej warstwy płynu, gdyż może spowodować to deformacje surowca, a samo etui drewniane (np. Apple Iphone 11 - fornir bambus) straci swoje walory estetyczne.

Jak zatem postępować? Najlepszym rozwiązaniem są nawilżone ściereczki do czyszczenia delikatnych powierzchni drewnianych. Jeśli jednak nie masz pod ręką takich akcesoriów, wykorzystaj w tym celu delikatnie nawilżoną, miękką chusteczkę z bawełny. Niemal od razu przetrzyj ją suchą częścią, by pozbyć się resztek wody. Pamiętaj, by nie stosować preparatów z alkoholem, gdyż może on uszkodzić strukturę drewna i odbarwić je o wiele szybciej, niż ww. tworzywa sztuczne.

Apple Iphone 11 - fornir bambus APPLE iPhone 11 PRO MAX - skóra floater czarna

Jak czyścić skórzane etui?

Do usuwania zabrudzeń z case ze skóry ekologicznej lub naturalnej, nie wolno używać preparatów zawierających w składzie alkohol, wosk lub naftę. Po ich zastosowaniu skóra zacznie sztywnieć i pękać – co doprowadzi to zniszczenia akcesorium, które powinno służyć przez dużo dłuższy czas.

Chcąc zatem pozbyć się zanieczyszczeń z takich produktów, jak np. etui skórzane (np. APPLE iPhone 11 PRO MAX - skóra floater czarna), nie uszkadzając przy tym struktury materiału, postępuj według poniższej instrukcji:

- wyjmij telefon z pokrowca, 

- zwilż bawełnianą ściereczkę w miseczce z wodą, 

- nałóż na tkaninę niewielką ilość mydła, 

- wyciśnij szmatkę,

- równomiernie wetrzyj w nią mydło,

- pocieraj ruchem okrężnym powierzchnię etui (nie szoruj pokrowca z dużą siłą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wierzchniej warstwy futerału),

- zaczekaj aż pokrowiec wyschnie, 

- załóż case na telefon.

Co zrobić, by skórzane etui przez długi czas prezentowało się w sposób elegancki?

Po pierwsze – nie należy przechowywać etui skórzane w wilgotnych i mocno ogrzewanych miejscach. Zbyt duże nasłonecznienie również może stanowić poważne zagrożenie dla etui skórzane, dlatego warto chronić je przed długą ekspozycją na promienie słoneczne. Nie popadaj jednak w skrajności. Możesz odebrać telefon w słoneczny dzień, lecz po zakończeniu rozmowy lub wysyłaniu wiadomości lepiej schować go do torebki/kieszeni, niż odkładać na stolik, na który cały czas padają promienie słoneczne.

Zalecamy uważać również na kontakt etui z tłustymi substancjami i kosmetykami. Mogą one powodować powstawanie plam na skórze naturalnej. Skórzane case na telefon powinny być zatem czyszczone regularnie, aby brud nie zdążył wgryźć się ich w powierzchnię.

Wciąż obawiasz się, że zniszczysz swoje etui do telefonu lub efekty nie będą zadowalające? Jeśli zadbasz o każdy z ww. aspektów i wykorzystasz do tego celu wysokiej jakości środki (unikając preparatów z alkoholem), nie musisz obawiać się o wygląd case. Jako zespół specjalistów zajmujących się produkcją i dystrybucją akcesoriów do smartfonów, znamy swój produkt i wiemy, jak obchodzić się z nim, by oferował on wieloletnią żywotność i niezawodność. Dołącz zatem do grona zadowolonych klientów Caseroom już teraz.