Etui wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej nie tylko dobrze chroni telefon przed uszkodzeniami, ale również świetnie wygląda. Futerał skórzany jest bardzo elegancki i stylowy. Jeśli chcesz na długo zachować jego estetykę i funkcjonalność, musisz go odpowiednio pielęgnować. Jak dbać o skórzane etui? Zobacz nasz krótki poradnik.

Porada pierwsza: działaj zapobiegawczo

Podstawą prawidłowego dbania o etui skórzane jest niedopuszczanie do powstawania zniszczeń. Usuwanie rys czy przebarwień jest możliwe, ale przeprowadzone w nieodpowiedni sposób może niestety zostawiać widoczne ślady. Dlatego najlepiej jest właściwie pielęgnować futerał i zapobiegać rozmaitym zniszczeniom. W tym celu pamiętaj o kilku kluczowych zasadach.

Skórzane etui jest każdego dnia narażone na uszkodzenia, przetarcia, odkształcenia i innego rodzaju zniszczenia. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie skórzanego etui poprzez impregnację dedykowanym preparatem.

Sama impregnacja nie jest trudna ani czasochłonna. Na rynku znajdziesz wiele profesjonalnych środków przeznaczonych do impregnacji skóry. Możesz też natłuścić skórzany pokrowiec poprzez olejowanie bądź woskowanie, a następnie go zaimpregnować. Bez względu na to, jaki sposób wybierzesz, jego skutkiem będzie długotrwała i skuteczna ochrona skórzanego pokrowca.

Porada druga: regularnie czyść skórzane etui

Konserwacja skórzanego etui obejmuje również jego czyszczenie. Rób to systematycznie, aby brud nie zdążył „wgryźć się” w powierzchnię futerału. Noszenie smartfona w torebce, aktówce czy kieszeni spodni sprawia, że pokrowiec jest każdego dnia narażony na zabrudzenia. Nawet najlepszej jakości futerał klasy premium, taki jak model z czarnej skóry na Apple iPhone SE (2016), może się zabrudzić. Usuwaj brud od razu, gdy tylko zobaczysz go na powierzchni etui. Regularne czyszczenie pozwala też pozbyć się osadzających się na pokrowcu zarazków i bakterii.

Jak dbać o skórzane etui i je prawidłowo czyścić? Na co dzień nie musisz czyścić skóry silnymi detergentami. Niewielkie zanieczyszczenia oraz kurz usuniesz miękką szmatką, wodą i delikatnym mydłem, najlepiej glicerynowym, które nie pozostawia osadu na powierzchni. Zwróć uwagę, aby podczas mycia nie doprowadzić do sytuacji, w której skóra całkowicie namoknie, ponieważ to przedłuży proces czyszczenia. Futerał susz w temperaturze pokojowej. Nie pozostawiaj go w pobliżu źródła ciepła, np. kaloryfera czy pieca. Możesz również stosować delikatne chusteczki czyszczące. Pamiętaj jednak, aby nie były one nasączone alkoholem.

Porada trzecia: chroń przed wodą

Pokrowiec ze skóry nie nadaje się do zanurzenia w wodzie. Ciecz tę możesz wykorzystać do przygotowania preparatu myjącego, ale wyłącznie do przetarcia powierzchni etui. Absolutnie nie zamaczaj futerału, ponieważ to łatwy sposób do powstawania odkształceń i zniszczenia produktu. Nawet najlepszej jakości etui, takie jak pokrowiec ze skóry na telefon Samsung Galaxy A5 (2018), może stracić swe właściwości i świetny wygląd pod wpływem wody. Dbaj zatem o to, aby konserwacja skórzanego etui nigdy nie zakończyła się przemoczeniem produktu.

Porada czwarta: czyszczenie skórzanego etui

Systematyczne czyszczenie etui ze skóry wymaga jedynie stosowania delikatnego mydła glicerynowego. Metoda ta często pomaga też pozbyć się wielu drobnych zanieczyszczeń. Czasem jednak zabrudzenia są na tyle duże lub intensywne, że konieczne jest zastosowanie innych preparatów. Jak dbać o skórzane etui w takim przypadku?

Oprócz mydła możesz użyć roztworu sody oczyszczonej albo mieszanki wody z octem bądź sokiem z cytryny. Nasącz bawełnianą ściereczkę w miksturze, a następnie przetrzyj nią delikatnie futerał w miejscu zabrudzenia. Metody te są nie tylko skuteczne, ale również ekologiczne. Sposób z cytryną nie tylko pomoże Ci pozbyć się uporczywego brudu, ale też odświeżyć skórzany materiał.

Alternatywą dla domowych metod są specjalistyczne preparaty przeznaczone do usuwania plam i zabrudzeń z powierzchni skórzanych. Pianki czyszczące, profesjonalne zmywacze, mydła, spraye i emulsje do skór pomogą Ci pozbyć się plam i zanieczyszczeń, a jednocześnie zakonserwować pokrowiec.

Porada piąta: prawidłowe przechowywanie

Konserwacja skórzanego etui wymaga również właściwego obchodzenia się i przechowywania produktu. Przede wszystkim nie dopuszczaj do kontaktu futerału z kosmetykami do makijażu oraz tłustymi substancjami. Mogą one powodować nieestetyczne i bardzo trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe do usunięcia plamy. Nie przechowuj etui w zbyt wilgotnych, nasłonecznionych i mocno ogrzewanych miejscach.

Stosuj się do powyższych zasad, a Twoje skórzane etui na smartfona Huawei Mate 20 LITE lub inny model zachowa swe walory użytkowe i estetyczne na długo. Pamiętaj przy tym, że dobrze utrzymane etui nie tylko świetnie wygląda, ale też lepiej zabezpiecza. Mocna, dobrze zaimpregnowana skóra na dłużej zachowuje swą elastyczność i wytrzymałość, a dzięki temu także właściwości ochronne.

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na dalsze ich użycie.
Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności i Regulaminie strony.