Ile kosztuje wymiana ekranu w telefonie? Cennik 2023

Chwila nieuwagi, potknięcie, czy niefortunny ruch ręki – i już ekran naszego smartfona może być pęknięty lub rozbity. Ile kosztuje wymiana ekranu? W dobie technologicznych innowacji i ciągle rosnących cen smartfonów koszt naprawy może być równie zaskakujący co cena nowego telefonu. Jeśli zastanawiasz się, ile wynosi koszt wymiany ekranu w 2023 roku, dobrze trafiłeś. Czy faktycznie zawsze opłaca się wymieniać uszkodzony ekran?

Czym determinowany jest koszt wymiany ekranu w telefonie?

Wymiana ekranu w telefonie to nie tylko zastąpienie rozbitej szybki nową. Za tą, na pozór prostą usługą, kryje się cały proces, który decyduje o ostatecznym koszcie naprawy.

 1. Model telefonu: To jeden z najważniejszych czynników wpływających na koszt wymiany ekranu. Niektóre modele smartfonów, zwłaszcza premium, mają specjalistyczne ekrany, które są droższe w zakupie.
 2. Dostępność części: Jeśli dany model telefonu jest popularny na rynku, części zamienniki są łatwiej dostępne, co może obniżyć koszt naprawy. W przeciwnym razie trudniej dostępne części mogą podnieść cenę usługi.
 3. Rodzaj uszkodzenia: Nie każde uszkodzenie ekranu wymaga pełnej wymiany. W niektórych przypadkach wystarczy wymienić tylko zewnętrzną szybkę, co jest tańszą opcją niż wymiana całego wyświetlacza.
 4. Kompleksowość naprawy: Niektóre modele telefonów są skonstruowane w taki sposób, że wymiana ekranu wymaga rozebrania całego urządzenia, co zwiększa czas i skomplikowanie naprawy.
 5. Lokalizacja serwisu: W dużych miastach konkurencja między serwisami jest większa, co może wpłynąć na niższy koszt wymiany ekranu w porównaniu do mniejszych miejscowości.
 6. Gwarancje i certyfikaty: Serwisy oferujące gwarancję na przeprowadzone naprawy często mają nieco wyższe ceny, ale dają pewność, że naprawa została wykonana profesjonalnie.

Inwestując w naprawę, warto też zastanowić się nad dodatkową ochroną. Wysokiej jakości ochrona ekranu telefonu, czy etui premium mogą zapewnić dodatkową warstwę zabezpieczenia przed kolejnymi uszkodzeniami.

Wspomniane czynniki to tylko część skomplikowanej kalkulacji kosztu wymiany ekranu. Czy zawsze warto inwestować w naprawę? I jakie są średnie ceny wymiany ekranów w najpopularniejszych modelach telefonów na rynku w 2023 roku?

Ile kosztuje wymiana ekranu w popularnych modelach telefonów?

Uszkodzenie ekranu smartfona to nie tylko estetyczny problem. Może wpłynąć na funkcjonalność urządzenia, a nawet zwiększyć ryzyko dalszych uszkodzeń. Zrozumienie, ile kosztuje wymiana ekranu w popularnych modelach, pozwala lepiej zorientować się w sytuacji i podjąć świadomą decyzję dotyczącą naprawy.

Oto przykładowe ceny wymiany ekranu dla kilku bestsellerów rynku w 2023 roku:

 • iPhone 14 Pro: Koszt wymiany ekranu dla tego modelu oscyluje w granicach 1200-1400 zł. To wynika przede wszystkim z jakości wykorzystanych materiałów oraz specyfiki technologii wyświetlacza.
 • Samsung Galaxy S24: Dla flagowego modelu Samsunga ceny naprawy zaczynają się od 1100 zł, sięgając do około 1300 zł w autoryzowanych serwisach marki.
 • Huawei P60 Pro: Ekran w tym modelu można wymienić za kwotę w przedziale 900-1100 zł, w zależności od lokalizacji serwisu i dostępności części.
 • Xiaomi Mi 12: Ten popularny model chińskiej marki charakteryzuje się nieco niższym kosztem naprawy, oscylującym wokół 700-850 zł.
 • OnePlus 10: Wymiana ekranu w OnePlusie 10 kosztuje przeważnie między 800 a 950 zł.
 • Sony Xperia 4: Japoński gigant oferuje wymianę ekranu w cenach od 1000 do 1150 zł.

Powyższe ceny są oczywiście orientacyjne i mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja serwisu, dostępność części czy aktualne promocje. Zanim jednak zdecydujesz się na wymianę ekranu, warto zastanowić się nad ochroną na przyszłość. Dobrej jakości etui silikonowe znacząco zwiększa szanse na uniknięcie uszkodzeń w przyszłości.

Czy zawsze warto wymieniać ekran w telefonie?

Uszkodzenie ekranu w smartfonie to sytuacja, która niejednokrotnie stawia nas przed trudnym wyborem. W końcu koszt wymiany ekranu może być dość wysoki, zwłaszcza w najnowszych modelach urządzeń. Jak zatem podejść do tematu i kiedy zdecydować się na naprawę?

Kiedy masz starszy model telefonu, warto zastanowić się nad jego faktyczną wartością rynkową. Często koszt wymiany ekranu może przekroczyć wartość samego urządzenia. W takim przypadku sensownym rozwiązaniem jest zastanowienie się nad zakupem nowego smartfona.

Nie mniej ważny jest również ogólny stan techniczny urządzenia. Jeśli oprócz ekranu borykasz się z innymi problemami, takimi jak słaba bateria czy kłopoty z oprogramowaniem, wymiana tylko jednego elementu może nie dać oczekiwanej satysfakcji z korzystania z urządzenia.

Należy też uwzględnić czas potrzebny na naprawę. Niektóre serwisy oferują szybką wymianę ekranu, ale w innych przypadkach proces ten może potrwać kilka dni. Współczesny rytm życia często nie pozwala na brak dostępu do telefonu przez dłuższy czas, więc warto to wziąć pod uwagę.

Co więcej, jeśli Twój telefon jest jeszcze na gwarancji lub posiadasz dodatkowe ubezpieczenie, koszt naprawy może być znacznie niższy, a w niektórych sytuacjach nawet zerowy. Warto sprawdzić warunki takiej gwarancji czy ubezpieczenia przed podjęciem decyzji.

Koszt wymiany ekranu w telefonie zależy od wielu czynników, takich jak model urządzenia, lokalizacja serwisu czy dostępność części. Chociaż naprawa ekranu jest często kosztowna, w wielu przypadkach warto zdecydować się na nią, szczególnie jeśli smartfon ma dla nas dużą wartość.