Wilgoć

Zapewne każdy z nas słyszał o suszeniu telefonu za pomocą ryżu. Jednak ani ryż, ani inne specyfiki kuchenne nie pomogą. Woda jest niebezpieczna gdyż stanowi dobry przewodnik i może przyczynić się do niebezpiecznych zwarć i korozji. Dlatego też większą szansę na przetrwanie po zalaniu mają te telefony, które miały niski poziom baterii.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest rozebranie telefonu na części i jego dokładne wysuszenie. Zaleca się również wyjęcie płyty głównej i zanurzenie jej w izopropanolu. Alkohol odparuje i nie pozostawi zanieczyszczeń.

 

Możesz też zawsze zapobiec zawilgotnieniu/zalaniu swojego smartfona korzystając z wodoodpornego etui. Jeżeli planujesz wypad nad basen, morze, jezioro warto jest wyposażyć się w tego rodzaju etui. Zazwyczaj mają formę woreczków. Umożliwiają pływanie a nawet nurkowanie ze smartfonem. Etui pozwala na korzystanie z dotykowego ekranu pod wodą.

 

Przegrzanie

Pozostawianie smartfona w aucie,na plaży w trakcie wysokich temperatur nie jest najlepszym pomysłem. Mimo, iż każdy producent zamieszcza informację o granicznych wartościach, w których telefon prawidłowo prosperuje to i tak należy być ostrożnym.  Nie zostawiamy telefonu w aucie i nie wystawiamy go na słońce. W ostateczności warto przykryć go ręcznikiem.

 

Zarysowanie

Najbardziej boli pierwsza rysa na wyświetlaczu...tak mówią i zapewne jest to prawda. Większość nowych smartfonów wyposażona jest w szkło Gorilla Glass, jednak nie warto igrać z losem i zapewnić najlepszą ochronę ekranu kupując etui, folię lub szkło hartowane. Oprócz etui z klapką w naszej ofercie znajdziesz również szkła hartowane jakości premium.

 

Zagubienie smartfona

Najważniejsze to uruchomienie funkcji lokalizacyjnych, co umożliwi kontrolę lokalizacji w Internecie. Po zgubieniu telefonu możesz skorzystać z Google Account bądź z opcji 'ZNAJDŹ MOJE URZĄDZENIE' na stronie producenta. Innym rozwiązaniem jest zakup breloczka Treasure Tag, jednak ta opcja jest możliwa tylko dla posiadaczy telefonów Lumia. Komunikacja gadżetu z telefonem odbywa się za pośrednictwem Bluetootha. Brelok można podpiąć pod klucze, dzięki czemu nie tylko telefon będzie zawsze pod kontrolą. Wciskając odpowiedni przycisk breloczka, uruchamiamy telefon, który zaczyna świecić i grać.

Zaprojektuj swoje silikonowe etui na smartfon.