Jakie etui na telefon jest najlepsze dla osób, które często podróżują?

W obecnych czasach telefon komórkowy stanowi niezbędne wyposażenie każdego podróżnika. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na weekendowy city break, urlop all-inclusive w ciepłych krajach, czy też służbowy wyjazd, towarzyszem wyprawy z pewnością będzie smartfon. Jakie podróżnicze etui na telefon wybrać, aby w pełni zabezpieczyć urządzenie i cieszyć się jego funkcjonalnością? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto wybrać etui na telefon, jeśli często podróżujesz?

Sprawnie działający smartfon to podróżny niezbędnik. Dzięki niemu możemy robić zdjęcia i kręcić filmy z turystycznych wojaży, szybko sprawdzić w internecie najbliższą polecaną restaurację albo cenę biletów do muzeum, czy też wysłać wiadomość do bliskich znajdujących się w innym mieście bądź kraju. To również obowiązkowe wyposażenie ze względów bezpieczeństwa. W razie wypadku lub problemów zdrowotnych można dzięki niemu szybko wezwać pomoc.

Niezawodny smartfon jest więc niezwykle ważnym elementem podróżnego wyposażenia. Uszkodzenie telefonu mogłoby skutkować utratą cennych pamiątek (tj. zdjęć i filmów), dostępu do informacji i kontaktu z bliskimi, a w najgorszym przypadku wpłynęłoby na bezpieczeństwo użytkownika. Dlatego tak istotna jest odpowiednia ochrona telefonu w czasie podróży.

Jeśli chcemy, aby sprzęt był dobrze zabezpieczony przed upadkami, wstrząsami i zniszczeniem, należy go solidnie zabezpieczyć. Najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na ochronę urządzenia jest wysokiej jakości podróżnicze etui.

Jakie etui warto wybrać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas podróży?

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas podróży i mieć pewność, że telefon nie ulegnie uszkodzeniu nawet w razie upadku, należy wybrać odpowiednie podróżnicze etui na telefon. Dobry pokrowiec powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być solidny, wytrzymały i odporny na uderzenia, dzięki czemu zapewni skuteczną ochronę urządzeniu. Najlepiej, aby trwałość i odporność futerału potwierdzały stosowne certyfikaty, zwłaszcza wojskowy atest MIL-STD 810 516.6.

Wytrzymałość to niewątpliwie najważniejsza cecha, jaką powinien charakteryzować się futerał. Ochrona telefonu w czasie podróży powinna obejmować też zabezpieczenie przed wilgocią. Wodoodporne futerały są niezastąpione na plaży, podczas spływu kajakowego albo wylegiwania się w wodzie na dmuchanym materacu. Specjalistyczny pokrowiec świetnie chroni sprzęt przed wodą, a także piaskiem czy błotem. Aby mieć pewność najwyższego poziomu ochrony, warto wybrać etui ze stosownym certyfikatem.

Poza bezpieczeństwem istotny jest też komfort podróżowania. Dlatego dobrym pomysłem jest skórzane etui z przegrodami na banknoty, karty płatnicze i dokumenty. Praktyczny futerał pełni funkcję nie tylko osłony na telefon, ale też schowka na podręczne akcesoria. Jeśli chcemy natomiast mieć pewność, że smartfon nie rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie, zainwestujmy w specjalne etui z powerbankiem. To innowacyjne akcesorium, które przedłuża działanie baterii, bez konieczności użycia kabla do ładowarki. Pokrowiec samoistnie ładuje telefon, gdy wykryje niski poziom akumulatora w urządzeniu.

Dla wielu osób aparat stanowi najcenniejszą część telefonu, która okazuje się szczególnie przydatna w podróży. Niestety, kamerę w telefonie można łatwo zniszczyć, co wpłynie na funkcjonalność aparatu i jakość wykonywanych zdjęć. Wybierając podróżnicze etui na telefon, warto zatem wziąć pod uwagę zabezpieczenie obiektywu. Specjalna konstrukcja etui ze wzmocnionymi i podwyższonymi krawędziami wokół obiektywu ochroni soczewkę przed stłuczeniem i zarysowaniem.

3 propozycje funkcjonalnych i trwałych etui dla podróżników

Wiedząc już, jak ważna jest ochrona ekranu smartfona, możemy sprawdzić, w jakie podróżne modele pokrowców warto zainwestować. Poniżej prezentujemy 3 polecane propozycje.

Supcase IBLSN ArmorBox

Pancerne etui z serii ArmorBox od firmy Supcase na telefon Samsung Galaxy Z Fold 4 charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością. Etui jest odporne na uderzenia, zarysowania i wstrząsy. Składa się z zestawu dwóch części. Pierwszą jest pancerz oplatający telefon z tyłu i na krawędziach, osłona na przyciski i zaślepki na porty, które zapobiegają przedostawaniu się do środku wilgoci, brudu i kurzu. Drugi element to szkielet nakładany na przód smartfona.

Pokrowiec jest wykonany z wytrzymałych materiałów, takich jak poliwęglan i tworzywo termoplastyczne, co gwarantuje najlepsze właściwości wytrzymałościowe. Pokrowiec skutecznie chroni telefon z każdej strony, co daje pewność, że nawet w razie upadku na beton czy podłogę sprzęt nie ulegnie zniszczeniu. Wysoki poziom ochrony futerału potwierdza amerykański certyfikat wojskowy MIL-STD 810G-516.6.

Supcase Unicorn Beetle Pro

Równie skuteczną ochronę przed uszkodzeniami zapewnia pokrowiec Supcase Unicorn Beetle Pro na smartfona Samsung Galaxy Z Fold 4. Model o lekkiej konstrukcji kompozytowej zapewnia ekstremalną ochronę przed upadkami. Zintegrowana szybka poliwęglanowa chroni ekran, dzięki czemu pokrowiec zabezpiecza zarówno przednią, jak i tylną część telefonu.

Etui jest łatwe w montażu i demontażu. Wyposażono go w funkcję podstawki, co zwiększa wygodę korzystania z telefonu np. podczas oglądania filmów. Futerał spełnia wojskowy standard drop-test MIL-STD 810G 516.6. To oznacza, że etui zostało poddane testom sprawnościowym na upadek 26 razy z wysokości do 1,2 m.

Supcase Unicorn Beetle Pro 2-Set

Znakomite właściwości wytrzymałościowe cechują też futerał Supcase Unicorn Beetle Pr 2-Set przeznaczony na telefon Samsung Galaxy S22 Ultra. To supertrwały, solidny i odporny na uszkodzenia model, który świetnie sprawdza się w podróży. Jest lekki, perfekcyjnie dopasowany oraz łatwy w montażu i demontażu. Chroni ekran, tylną obudowę, a także krawędzie telefonu. Zabezpiecza ponadto porty i przyciski przed przedostawaniem się do środka pyłu i kurzu. Case nie ogranicza możliwości ładowania bezprzewodowego. Posiada certyfikat militarny MIL-STD 810G-516.6, który poświadcza znakomity poziom ochrony i wytrzymałości.

Odpowiednia ochrona telefonu w czasie podróży pozwala cieszyć się wyprawą, bez obaw o uszkodzenie i zarysowanie smartfona. Aby dowiedzieć się więcej na temat skutecznej ochrony telefonu, warto przeczytać inne nasze poradniki. Podpowiadamy w nich, co wybrać: szkło hybrydowe czy hartowane, wyjaśniamy, jak dbać o skórzane etui, czy też jak zabezpieczyć przed uszkodzeniem telefon dziecka.

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na dalsze ich użycie.
Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności i Regulaminie strony.