Mimo że do planowanej, wrześniowej daty premiery iPhon'a 2020 jest jeszcze dużo czasu, to jest już wiele spekulacji o mających pojawić się smartfonach.

 

Przewiduje się, że iPhon'y 2020 otrzymają nazwy iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro, jeśli firma Apple utrzyma ten sam schemat nazw jak w roku poprzednim.

 

Nowe iPhon'y będą pełne ulepszeń, między innymi zmieni się design - po raz pierwszy od pojawienia się iPhone X w 2017 roku. Oczekuje się czterech różnych modeli w trzech rozmiarach: 5.4 cala, 6.7 cala oraz 2 modele 6.1 cala.

 

Modele 6.7 cala oraz jeden z 6.1 mają być iPhon'ami z wyższej półki z potrójnym aparatem, natomiast 5.4 cala oraz drugi z 6.1 cala mają mieć podwójny aparat i być w bardziej przystępnej cenie. Wszystkie iPhon'y 2020 mają posiadać wyświetlacz OLED co jest zmianą w porównaniu do modeli z lat poprzednich. iPhone 12 Pro będzie największym smartfonem zaprezentowanym przez firmę Apple. Dla porównania Samsung S20 Ultra 6.9 cali na dzień dzisiejszy jest największym smartfonem oferowanym przez firmę Samsung.

 

Jeśli chodzi o wygląd nowych iPhon'ów mówi się, że przynajmniej jeden z nadchodzących modeli (5.4 cala) będzie mocno zmieniony, tak aby przypominał iPhone 4, z charakterystyczną matową ramką z aluminium. Jest też podejrzenie, że pojawi się nowy ciemno niebieski kolor telefonu.

 

Pojawiło się także dużo informacji o kamerze 3D z systemem potrójnego aparatu tylnego, który używa lasera przy określaniu przedmiotów znajdujących się na pierwszym planie, aby odpowiednio wyostrzyć zdjęcie.

 

W 2020 roku Apple doda do swoich smartfonów możliwość korzystania z sieci 5G, która jest znacznie szybsza niż 4G LTE. Nie wpłynie to mocno na cenę urządzeń, ma wzrosnąć około 30-100$, czyli 126-422 złote.

 

Jeśli chodzi o inne specyfikacje urządzenia, to są podejrzenia, że iPhon'y 6.7 cala oraz 6.1 cala będą posiadać RAM 6GB a pozostałe modele będą mieć taki sam RAM jak obecny iPhone 11 - 4GB.

 

Ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa COVID-19, możliwe jest przesunięcie premiery nowego iPhon'a. Jesteśmy jednak pewni, że warto poczekać na nowy produkt firmy Apple :)