Miłośnicy technologii i urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłuszka już nie mogą się doczekać premiery nowego iPhone’a 15. A jest czego oczekiwać! Najnowszy model od Apple ma być lepszy, szybszy i wydajniejszy. Czego jeszcze możesz się spodziewać po tym sprzęcie? Kiedy wchodzi na rynek? Wyjaśniamy.

Apple iPhone 15 – kiedy premiera?

Każdy nowy sprzęt od Apple budzi zawsze ogromne emocje. Wielkie oczekiwanie na premiery kolejnych smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów zaczyna się już kilka miesięcy wcześniej. Nie inaczej jest z serią iPhone 15. Choć minęło zaledwie kilka miesięcy od pojawienia się na rynku telefonów z serii iPhone 14, to producent już zapowiedział kolejny model.

Kiedy zatem zadebiutuje nowy iPhone 15? Premiera zapowiedziana jest na okolice września 2023 roku. Obecnie smartfon znajduje się na etapie produkcyjnym, przez co wiele rzeczy może się jeszcze zmienić. Apple nierzadko przesuwał premiery swych produktów, co miało miejsce zarówno w przypadku smartfonów, jak i iPadów, monitorów czy innych urządzeń. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że Apple iPhone 15 zadebiutuje na rynku w zaplanowanym czasie i już za kilka miesięcy fani nowych technologii będą mogli cieszyć się jego funkcjonalnością i designem.

Co Apple przygotowało dla fanów iPhone’ów?

Czego możesz spodziewać się po nowym smartfonie iPhone 15? Informacje od producenta są bardzo obiecujące. W sieci systematycznie pojawiają się przecieki informujące o kolejnych funkcjach i systemach wykorzystywanych w nowym Apple iPhone 15. Parametry mają być naprawdę spektakularne!

Najnowszy raport sygnalizuje zmiany w zakresie zaplecza fotograficznego flagowców. Prawdopodobnie iPhone’y będą wyposażone w nowe czujniki Sony, które nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek. W porównaniu ze standardowymi czujnikami podwojeniu ulegnie sygnał nasycenia w każdym pikselu. W rezultacie matryca uchwyci więcej światła, a w efekcie pozwoli ograniczyć prześwietlenie bądź niedoświetlenie, co z kolei umożliwi uzyskanie lepszej wydajności aparatu.

Apple stara się wprowadzać istotne różnice w modelach z linii Pro oraz podstawowych. Nie jest jednak pewne, czy nowy czujnik aparatu pojawi się tylko w modelu „profesjonalnym” Apple iPhone 15 Pro, czy też w wersjach podstawowych.

Prawdopodobnie w telefonach z nowej serii pojawi się podwójna kamerka selfie z przodu. Z tyłu również nie zabraknie nowości. Producent ma wprowadzić możliwość nagrywania w jakości 8K dzięki 8-elementowej soczewce głównej. Ponadto smartfon najpewniej otrzyma peryskopowy zoom 6-krotny albo 10-krotny.

W iPhone’ach z serii 15 pojawi się też nowy procesor Apple A17 Bionic. Nie pojawi się natomiast port USB typu C. Na początku października Unia Europejska zatwierdziła rozporządzenie wprowadzające jednolity standard ładowarek. Firma Apple została zatem niejako zmuszona do tego, aby stosować tożsame zasilacze w całej swej palecie urządzeń. Jako że iPhone 15 zadebiutuje już po wejściu rozporządzenia w życie, telefon z pewnością będzie pozbawiony złącza lightning.

Ważną nowością jest zwiększenie pamięci RAM do 8 GB. Kolejne doniesienia mówią o zmianie materiału wykonania obudowy ze stali nierdzewnej na tytan. Dzięki temu sprzęt stanie się jeszcze bardziej odporny na zarysowania i uszkodzenia, przy jednoczesnym zachowaniu względnie małej wagi urządzenia. Ulepszenie to ma również wpłynąć na mocniejsze odczucia obcowania z produktem jakości premium.

Nowością w Apple iPhone 15 Pro najprawdopodobniej będą też przyciski, a konkretnie… ich brak. Producent po raz pierwszy pozbędzie się fizycznych, tradycyjnych przycisków bocznych regulacji głośności i Włącz/Wyłącz, a zamiast nich zastosuje przyciski realizowane za pomocą haptyki. To nowe przyciski typu „solid state”, czyli dotykowe, takie same jak np. przycisk Home zainstalowany w iPhonie 7 (i nowszych). Zaawansowane silniki w telefonie będą symulowały reakcję przycisku, aby odczucia użytkownika podczas dotykania przełącznika haptycznego były jak najbardziej zbliżone do tych, jakie występują przy naciskaniu mechanicznych, zwykłych przycisków.

Apple iPhone 15 – cena będzie zawrotna

Biorąc pod uwagę innowacyjne nowinki w nowym Apple iPhone 15, nie ma szans, aby zmiany te nie dotknęły też kwestii finansowej. Wygląda na to, że ostatnie podwyżki marki dotyczące smartfonów z serii iPhone 14 były niejako przyzwyczajaniem klientów do wyższych cen. Najnowsza linia iPhone 15 będzie kosztowała przynajmniej tyle samo, a nawet więcej od swej poprzedniczki. To wszystko za sprawą przede wszystkim wyższych cen produkcji, ale i zastosowania nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Konkretna cena nie jest jeszcze znana. Przewiduje się natomiast, że koszt podstawowego modelu iPhone 15 wyniesie około 6000 złotych, a modelu iPhone 15 Pro – nawet około 7500 złotych. Smartfon iPhone 15 Ultra może być jeszcze droższy i przekroczyć cenę 8000 złotych.

Wiele innowacyjnych funkcji planowanych w nowym iPhonie 15 już dziś czyni ten model prawdziwym produktem jakości premium na rynku. Niezależnie od tego, który smartfon z serii iPhone 15 wybierzesz, w naszej ofercie znajdziesz etui Apple dopasowane do Twoich oczekiwań.

Ta strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na dalsze ich użycie.
Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności i Regulaminie strony.