#zostanwdomu - covid-19

 

W sytuacji, kiedy minister edukacji zdecydował o przedłużeniu nauki online przynajmniej do Świąt Wielkanocy, a obowiązujący zakaz gromadzenia się powstrzymuje nas przed wyjściem z domu bardzo ciężko uniknąć nudy.

 

Mimo, że uczniowie nadal mają zajęcia a część dorosłych pracuje zdalnie mamy trochę więcej czasu dla siebie. Nie trzeba dojeżdżać ani rano się malować czy układać włosów :)

Dodatkowy czas można spożytkować na dosypianie rano, a po południu na coś kreatywnego!

 

Przymusowy pobyt w domu nie musi być straconym czasem przed ekranem telefonu czy telewizora. Jest to idealna okazja do rozwijania zaniedbanych hobby lub szukania nowych (niestety takich, którymi można cieszyć się z domu)

 

Jak to mówią, potrzebujesz mieć w życiu 3 hobby: jedno, które da Ci pieniądze, jedno, które zadba o Twoją sylwetkę i jedno, które pozwala Ci na bycie kreatywnym.

 

Mimo tego, że nie możemy wychodzić do siłowni czy na basen może czas spróbować pilatesu lub jogi? W sieci jest tak wiele materiałów z ćwiczeniami, które można wykonać w domu, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czemu by nie spróbować? Idealna okazja żeby zadbać o siebie i zaskoczyć znajomych :)

 

W dobie elektroniki zapominamy o innych metodach spędzania wolnego czasu niż patrzenie w ekran. Może jest to dobra okazja żeby złapać ołówek i notes i zacząć szkicować? Malować? Rzeźbić w mydle? Gotować i piec! Te wszystkie przepisy, które chcieliście wypróbować ale nikt nigdy nie mógł znaleźć czasu, czemu nie teraz :) Sklepy są zamknięte jednak nadal możemy kupować online. Ta wymówka nie przejdzie :)

 

Obecna sytuacja jest ciężka dla wszystkich, postarajmy się jednak znaleźć jakieś plusy. Możemy spędzić więcej czasu z rodziną, może wieczorem, zamiast siedzieć każdy w swoim pokoju przy niebieskim ekranie usiądźmy razem, zagrajmy w gry z dzieciństwa, Uno, Chińczyka, Monopoly.

 

Nie możemy zapominać o tych, którzy są najbardziej narażeni. Złap za telefon, zadzwoń do dziadków, starszych z rodziny. Zaoferuj pomoc, zrób zakupy czy wyprowadź psa. (okazja do wyjścia, tylko samemu!) W trudnych chwilach wspieramy się nawzajem :)